شما را وارد بازی می‌کنیم؛ بازی ویژۀ خودتان.

توسعۀ بازی توسعۀ بازی

سرویس توسعۀ بازی

بازی‌های دیجیتال، از پرطرفدارترین سرگرمی‎‌های دنیای معاصرند. بیشتر ما تجربۀ بازی‌های مختلف دیجیتال را در محیط اینترنت، کامپیوتر و موبایل داشته‌ایم. بازی‌هایی که برای گروه‌های سنی و جنسیتی مختلف طراحی می‌شوند و بهترین وسیله برای پر کردن زمان‌های فراغتمان بوده‌اند و هستند.

بازی‌های دیجیتال به خاطر همین محبوبیتشان، یکی از سودآورترین کسب‌وکارهای سال‌های اخیر در دنیا به حساب می‌آیند. از طرفی بازی‌ها بستر مناسبی هستند برای کسانی که می‎خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند. چرا که بازی‌های آنلاین فضاهای تبلیغاتی زیادی را برای شرکت‌های تجاری در نظر می‌گیرند. به همین خاطر هم در ایران همزمان با شرکت‌های بین‌المللی ساخت بازی، گروه‌های زیادی به طراحی بازی‌های دیجیتال روی آورده‌اند.

برای ساخت یک بازی دیجیتال شما می‌توانید ایده اولیه و داستان بازی‌تان را با ما در میان بگذارید؛ ما محیط بازی و الگوریتم فنی آن را با ابزار قدرتمند «یونیتی»، پیاده‌سازی می‌کنیم؛ اگر لازم شد در بخشهایی مثل گرافیک و انیمیشن بازی هم می‌توانیم از گروه‌های دیگری کمک بگیریم و در نهایت بازی طراحی شده را به شما تحویل می‌دهیم.

یونیتی یک موتور تولید بازی پیشرفتۀ چند سیستم عاملی است که برای بازی‌های دو بعدی و سه بعدی طراحی شده. این موتور به دلیل مجموعۀ وسیعی از ابزارها به ما کمک می‎کند تا به طور کامل بر رفتارهای شخصیت‌ها و اشیای داستان و هوش مصنوعی بازی‌ها تسلط داشته باشیم. همچنین این موتور پیشرفته، به ما امکان توسعۀ یک بازی را صرف نظر از توسعۀ پلتفرم می‌دهد.

اما چرا شما باید برای ساخت بازی‌هایتان به سراغ ما بیایید؟ جواب آن ساده است: چون ما خیلی بازی کرده‌ایم!

انواع بازی‌های دیجیتال

بازی‎های تلفن همراه:

تلفن‌های همراه، بین بسترهای مختلف بازی‌های دیجیتال جزو پرطرفدارترین وسیله‌ها هستند. چرا که امروزه در دسترس بیشتر انسان‌ها قرار دارد و هر لحظه که اراده کنند، می‌توانند خودشان را با این وسیلۀ مدرن، سرگرم کنند.
برای طراحی یک بازی تلفن همراه، باید سرعت را چاشنی کار کرد. شما باید سریعا ایده و طرح اولیۀتان را با یک گرافیک و پشتیبانی فنی ساده و جذاب به مخاطبانتان عرضه کنید و بعد رفته رفته آن را کامل و کاملتر کنید. همچنین از آنجایی که به مرور زمان بر اساس بازخوردی که از کاربران می‌گیرید، احتمال تغییر در داستان و جزئیات بازی وجود دارد باید برای طراحی آن انعطاف‌پذیری زیادی داشت.
سرعت زیاد در پیاده‌سازی و انعطاف‌پذیری بالای گروه ما در طراحی این نوع از بازی‌های دیجیتال، زمینه‌ساز اعتماد شما به ماست.

کنسول بازی:

بازی‌های کنسول، جزو اولین سری از بازی‌های دیجیتال به حساب می‌آیند. به خاطر عمر زیادشان و آزمون و خطاهایی که در این سال‌ها صورت گرفته و نیز جو رقابتی به وجود آمده بین شرکت‌های تولید کنندۀ بازی‌های کنسول، کیفیت این بازی‌ها در مقایسه با سایر بازی‌های دیجیتال بالاتر است.
در حال حاضر طراحی یک بازی کنسول، برای رقابت با سایر بازی‌ها نیازمند کیفیت بالاتر طراحی گرافیکی و فنی است. به همین خاطر زمانی که برای تولید یک بازی کنسول لازم است طولانی‌تر از بازی‌هایی است که برای تلفن‌های همراه طراحی می‌شوند و به همان میزان هم طراحی آن هزینۀ بیشتری دارد.
کیفیت بالا، چیزی است که ما در طراحی بازی‌های کنسول آن را تضمین می‌کنیم.

بازی کامپیوتری:

بازی‌های کامپیوتری هم مثل بازی‌های کنسول، عمر نسبتا طولانی‌ای به نسبت سایر بازی‌های دیجیتال دارند. به همین خاطر انتظار مخاطبان این نوع بازی‌ها به مرور افزایش پیدا کرده و حساسیت زیادی به کیفیت بازی‌ها دارند. از طرفی بالا بودن قدرت سخت‌افزار و کیفیت سیستم عامل کامپیوترها در مقایسه با تلفن‌های همراه، باعث می‌شود طراحان بازی فرصت این را داشته باشند تا بازی‌ها با کیفیت فنی و گرافیکی بالاتری و به همان میزان حجیم‌تر را تولید و در مقیاس وسیع توزیع کنند.
اما در کنار گرافیک بالا و جذابیت داستانی و فنی لازم برای بازی‌های کامپیوتری نکتۀ دیگری هم هست که موفقیت و شکست یک بازی کامپیوتری را رقم می‌زند؛ آن هم «ساده‌سازی» بازی برای کاربران است. عوامل مختلف بازی باید جوری در کنار هم قرار بگیرند که کاربر بتواند از آن لذت ببرد. بازی‌هایی زیادی در سال‌های اخیر با وجود کیفیت بالای گرافیکی، فنی و داستان بازی، به خاطر پیچیدگی برای کاربران مورد استقبال مخاطبان بازی‌های کامپیوتری قرار نگرفته‌اند.
کیفیت بالای خروجی فنی بازی در کنار ساده‌سازی آن برای کاربران، نقطۀ تمایز ما با دیگران است.

بازی آنلاین:

بازی‌های آنلاین، به دسته‌هایی از بازی‌های دیجیتال گفته می‌شود که کاربر لازم است برای تجربۀ آن از طریق کامپیوتر یا تلفن همراه به شبکۀ اینترنت وصل شود. این بازی‌ها می‌تواند به طور زنده انجام شود و کاربر برای شرکت در بازی، دائما مجبور باشد به اینترنت وصل شود و یا می‌تواند هر از گاهی به اینترنت وصل شود دسترسی‌اش به بازی «به‌روز» شود. همچنین این بازی‌های ممکن است با کاربران اینترنتی دیگری انجام شود و یا ممکن است یک نفر با سرورهای طراحان بازی مرتبط شود و از تجربۀ بازی لذت ببرد.
اما همۀ این‌ها در طراحی این نوع بازی‌ها خیلی اهمیتی ندارد. نقطه تمایز بازی‌های آنلاین از دیگر بازی‌ها، نیاز آن‌ها به زیرساخت اینترنت برای پشتیبانی از بازی است. یک بازی آنلاین بسته به حجم اطلاعاتی که قرار است بین سرور اینترنتی و تلفن‎های همراه یا کامیپوترهای کاربران رد و بدل شود، طراحی می‌شود.
ما به واسطۀ تجربه‌ها و پروژه‌های زیادِ طراحی وب، به خوبی از پس طراحی و پشتیبانی از بازی‎های آنلاین برمی‎آییم.

آخرین پروژه‌ها

طراحی و پیاده‌سازی شهربازی موبایل

تیم راهکار خاص فردا در این پروژه طراحی و پیاده‌سازی شهربازی موبایل به شکل بستری برای میزبانی تعداد نامحدود بازی را به عهده دارد.

  • MOBILE GAME
  • TEAMWORK
  • GAME DESIGN
  • C#
  • UNITY
شروع پروژه